Sunday, August 19, 2012

Brunch in details

Me and my love never leave home without many accessories on our hands.
I like how few little things can completely change the outfit and make it more interesting. I usually have one or two favourite pieces of jewelery that I wear everyday and other accessories I change as much as possible depending on the mood. I have to say I am definitely the type who prefers golden shades, but once upon a time I feel silver tones bring a nice freshness.
I was wearing my favourite Lanvin bracelet, Russian President award watch and gold ring with a cross. Nude nail polish is in Toasted Sugar by Tom Ford.  Michael was wearing different religious tiny bracelets on each hand that I really love, Hermès and Cartier bracelets and Hublot watch.

8 comments:

 1. Very romantic post♥!
  -Audrey and Pearl

  ReplyDelete
 2. Krásné hodinky, opravdu moc pěkný kousek. A máš krásně upravené, dlouhé nehty, perfektní manikúra. Decentní, krásné. Určitě musel být krásný celý Tvůj outfit, škoda, že jsi nám ho tady neukázala. Snad se zase brzy nějakého dočkáme!
  Příjemný večer:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dekuju moc! Outfit bude brzy. Krasny vecer!

   Delete
 3. máš opravdu nádherné hodinky <33

  ReplyDelete
 4. máš ruce jak panenka :)

  ReplyDelete
 5. Moc se mi líbí náramek tvého partnera. Moc hezké, na muži to vypadá tak jinak.

  Tvoje ruce a doplňky, noblesní.

  ReplyDelete
 6. Tvé hodinky jsou bomba! Jinak, já bych teda na přítele náramek ani žádný jiný šperk nedostala, max. hodinky by snesl:o)

  ReplyDelete